I Niedziela Adwentu – 8.12.2019

1. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – na sumie dzieci komunijne otrzymają poświęcone medaliki. Od 12.00 do 13.00 będziemy przeżywać – Godzinę Łaski- niezwykła obietnica Matki Bożej -adoracja Najświętszego Sakramentu.
  2. Przeżywamy dzisiaj XX Dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie – zbiórka do puszek.
  3. Roraty codziennie o 17.00, a wcześniej o 16.40 -Godzinki – zachęcamy do uczestnictwa wszystkich, a zwłaszcza dzieci z lampionami.
  4. W piątek 13.12. przypada kolejna rocznica stanu wojennego – będziemy modlić się za jej ofiary i o pokój w Ojczyźnie.
  5. Intencje mszalne…
  6. Spotkania grup duszpasterskich;
    – środa o 16.00 kandydaci do bierzmowania
    – Piątek o 17.00 KSM
    Sobota o 14.00 DSM, a o 16.00 LSO
  1. W zakrystii są poświęcone opłatki  i  świece Caritas na stół wigilijny.
  2. Bóg zapłać za ofiary składane na ogrzewanie i obsługę kościelną. Dziękuję za sprzątanie Kościoła, złożona ofiarę od sprzątających. Proszę o  podjęcie opieki nad świątynią przez rodziny; Danuta, oraz rodziny z  Osiedla;  Bernadeta, Helena, Wiesława.
  3. Przypominamy i zachęcamy do włączenia się zbiórki żywości i chemii dla      potrzebujących na święta w naszych sklepach. A za tydzień w dolnym kościele będzie kiermasz stroików świątecznych z których dobrowolne ofiary przeznaczone są na paczki świąteczne dla potrzebujących. Prosimy   wrażliwych i pomysłowych parafian o wykonanie stroików.
  4. Spowiedź Adwentowa w naszej parafii będzie za tydzień w poniedziałek 16.12.br. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii – odwiedzę ich w dniu naszej spowiedzi 16.12  poniedziałek od 9.00
  5. Sięgnijmy w adwencie częściej do Biblii i prasy katolickiej. Tygodnik niedziela omawia problem odchodzenia od wiary Europy.
  6. Na stronie parafialnej wypisane są wypominki roczne, są odmawiane w niedzielę i święta o 10.45. zachęcamy do modlitwy za zmarłych.
  7. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności przeszła śp. Anna Gruszka –   Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Jej wieczne spoczywanie.
  8. Polećmy się opiece św. Michała Archanioła na owocne przeżywanie adwentu i przygotowania do spowiedzi parafialnej.