Niedziela Palmowa – 14.04.2019

1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy obchód Wielkiego Tygodnia –największych wydarzeń paschalnych. Dziś w katedrze – Dzień Młodzieży.
  2. Dziś poświęcenie palm, a o 9.30 rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszą własnoręcznie zrobioną palmę oraz spotkanie z rodzicami komunijnymi.
  3. Od poniedziałku do środy msze św tylko rano o 7.00, w środę przed mszą Caritas – odmówi koronkę do Bożego Miłosierdzia.
  4. Każdy chrześcijanin powinien uczestniczyć w szczególnie w Triduum paschalnym – rozpoczniemy –  Wielkim Czwartkiem – Mszą Wieczerzy Pańskiej – o 18.00  pamiątkę ustanowienia sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. Po mszy przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy przy śpiewie hymnu „ Sław języku, tajemnicę..” – za co zyskujemy odpust zupełny. Adoracja do 22.00. Tradycyjnie nasz Caritas Parafialny i Szkolny przygotowuje 200 chlebków Caritas – zabierzmy je do naszych domów po mszy– dobrowolne ofiary na potrzebujących w parafii.
  5. Wielki Piątek – dzień śmierci Zbawiciela. Całodzienna adoracja od 7.00 do 22.00 z przerwa na liturgię Męki Pańskiej o 18.00. Proszę tak rozplanować czas, aby każdy choć na chwile mógł adorować Chrystusa. Przypominamy, że wszystkich obowiązuje post ścisły. Tego dnia nigdzie nie sprawuje się mszy św. Zapraszamy o 15.00 – rozpoczynamy Nowennę do Bożego Miłosierdzia, a o 17.30 Droga Krzyżowa. Za udział w adoracji krzyża – zyskujemy odpust zupełny. Na zakończenie liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu i śpiew Gorzkich Żali. O 21.00- 21.30 DSM i KSM zaprasza na wspólne czuwanie szczególnie – młodzież, potem w ciszy do 22.00. Bardzo proszę o zorganizowanie się naszych strażaków z Przedborza i Huty do warty przy Grobie Pańskim.
  6. Wielka Sobota – jest dniem ciszy i zadumy nad śmiercią Pana – adoracji przy Grobie Pańskim od 7.00 do 19.00. Starajmy się zachować nadal post. Poświęcenie Pokarmów na stół wielkanocny o 9.00. 10.00 11.00 i 12.00.   O 15.00 koronka do miłosierdzia, a o 19.00 rozpoczniemy uroczysty obchód Wigilii Paschalnych – najbogatszej i uroczystej liturgii paschalnej. Przynosimy świece. Zachęcamy do licznego  i głębokiego przeżywania misteriów paschalnych. Po liturgii sprzątanie świątyni przez 2 kolejki.
  7. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – największe i najważniejsze chrześcijańskie święto. Zapraszamy na uroczystą Procesję Rezurekcyjną o 6.00. Proszę ubrać obrazy, zabrać na feretrony i chorągwie. Msze św. w I dzień o 6.00, 9.30 i 11.00, II dzień 8.00, 9.30 i 11.00
  8. Intencje mszalne…
  9. Czytajmy prasę katolicką- tygodnik niedziela poświęcona Triduum paschalnemu.  Jeszcze jest kilkanaście  baranków Caritas w zakrystii.
  10. Dziękuję za sprzątanie świątyni i ofiarę złożoną od sprzątających. Proszę o podjęcie opieki nad Domem Bożym przez rodziny;  1 kolejka; Bryk Maria, Sarama Maria, Tendera Izabela, Dziok Elżbieta, i 2 kolejka; Feret Wiesław, Kwarta Stefania, Brzoza Anna, Guzy Zofia.
  11. Poprośmy św. Michała o pomoc w głębokim i pełnym duchowych owoców przeżywania tak ważnych wydarzeń paschalnych.