Niedziela – 22.03.2019

1. Każdy z nas przeżywa trudny czas, który – musimy wszyscy odpowiedzialnie i właściwie spożytkować. Od nas zależy sposób, w jaki wykorzystamy lub zmarnujemy szansę na tę formę rekolekcji wielkopostnych, jakiej nikt z nas nie przewidywał. Takie sytuacje pokazują kim jestem i jakie są moje więzi: z samym sobą, z bliskimi, z Bogiem. Nasza pomoc potrzebna jest zwłaszcza ludziom starszym i osamotnionym, którym trudno zrobić zakupy czy którym potrzebne są uspakajające rozmowy i znaki życzliwości od krewnych czy sąsiadów. Nasza pomoc potrzebna jest też dzieciom i młodzieży, bo są narażeni na lęki i zagubienie. Dla naszego bezpieczeństwa i zdrowia stosujmy się do wszystkich zarządzeń państwowych i kościelnych. (ogłoszenia ks. biskupa – są do zapoznania na stronie internetowej odnośnie naszego życia duchowego). Przypominam, że trwa dyspensa od udziału we mszy św niedzielnej – dla nas wszystkich,  zwłaszcza osób starszych. W kościele może być do 50 osób. Starajmy się w domu wspólnie i pobożnie w niedzielę uczestniczyć w Eucharystii przez Internet lub telewizję – przyjmując komunię św. duchowo. Starajmy modlić się codziennie na różańcu,  wspólnie rozmawiać podnosić siebie  na duchu. Twórzmy taki Domowy Kościół wzajemnej troski. Przypominamy, że osoby wracające z zagranicy obowiązkowo maja mieć 14 dniową kwarantannę – bardzo ważne!!! Dbajmy o higienę i nie wychodźmy z domów. Musimy to przetrwać z Bogiem ufając Mu bezgranicznie. Jako Wasz proboszcz jestem złączony modlitwą z Wami i służę duchową pomocą w spowiedzi św.
  2. Zachęcamy do uczestnictwa we mszach św i nabożeństwach pasyjnych; drodze krzyżowej i Gorzkich Żalach przez Internet. Mamy też łączność z naszego kościoła przez Radio na falach FM 87,6. Codziennie o 15.00 transmitowana jest Koronka do Bożego miłosierdzia. Starajmy się w naszych domach wspólnie modlić o miłosierdzie dla nas i powstrzymanie tej epidemii. Po każdej mszy św. śpiewem suplikacji błagajmy dobrego Boga o pomoc.
  3. Intencje mszalne…
  4. W środę Uroczystość Zwiastowania NMP – Dzień Świętości Życia – przyjęcie do Duchowej Adopcji dziecka nienarodzonego– karteczki są na murku. Można na mszy św lub w domu złożyć przyrzeczenie.
  5. Tygodnik niedziela poświęcony jest o koronawirusie – co Bóg chce nam przez to powiedzieć? W zakrystii są do nabycia baranki Caritas po 5 zł – zachęcamy.
  6. Dziękuję za sprzątanie świątyni i ofiarę złożoną od sprzątających. Proszę o podjęcie opieki nad Domem Bożym przez rodziny; Marta, Julia, Fryderyk, Janina.
  7. Modlitwa do św. Michała – o pomoc w walce z grzechem.