Niedziela – 9.08.2020

1. Liturgia dzisiejszej niedzieli przypomina nam o stałej potrzebie wzmacniania wiary i całkowitego zaufania Bogu w naszym życiu.
  2. W przyszłą niedzielę dzień solidarności z Libanem i zbiórka do puszek na poszkodowanych.
  3. Przypominam o rozporządzeniu władz o konieczności noszenia maseczek lub przyłbic w świątyni.
  4. W tygodniu wspominamy; poniedziałek św. Wawrzyńca, wtorek św. klary, piątek – św. Maksymiliana – odpust w Weryni o 11.00
  5. W środę modlitwie różańcowej w intencji Ojczyzny przewodniczyć będzie Róża św. Katarzyny.
  6. W sobotę Uroczystość Wniebowzięcia NMP – MB Zielnej. Msze św jak w niedzielę, poświęcenie kwiatów, ziół na każdej mszy św., a o 11.00 uroczysta suma z poświęceniem wieńców, ziół i owoców. Proszę o przygotowanie zgodnie z tradycją wieńców jako nasze dziękczynienie za tegoroczne plony. Odpust w Ostrowach Tuszowskich o 11.00
  7. Intencje mszalne…
  8. Bóg zapłać za wpłaty na chodnik na cmentarzu na konto parafialne i na tacę 31 rodziny – złożyło 4. 150zł
  9. Bóg zapłać za troskę o świątynię i ofiarę od sprzątających. Dziękuję 2 parom państwa Młodym za piękną dekorację świątyni. Proszę, o podjęcie opieki nad świątynią przez rodziny; Buta Stefania, Bogdan Marzena,  Bartuś Ewa, Mycek Zyta.
  10. Czytajmy prasę katolicką; w tygodniku niedziela – bestialskim profanowaniu pomników i krzyża przez lewackie środowiska LGBT.
  11. Serdecznie chcę podziękować za 4 dni żmudnej i ciężkiej pracy przy oczyszczaniu kostki i ogrodzenia kościoła oraz przycinanie krzewów wokół świątyni; Józefowi Majka, Fryderykowi Jemioło, Ryszardowi Kamińskiemu i Zielińskiej Małgorzacie z córką Natalią. Niech Bóg im wynagrodzi. Szkoda, że inni się nie włączyli.
  12. Niech Bóg błogosławi wszystkim solenizantom i jubilatom. Wszystkim parafianom, gościom, wypoczywającym na wakacjach życzymy opieki Bożej.
  13. W tygodniu do wieczności przeszła śp. Czesława Zielińska – wieczne odpoczywanie racz, Jej dać panie, a światłość wiekuista niechaj Jej świeci.
  14. Modlitwa do św. Michała Archanioła – o opiekę nad nami w walce z grzechem.