Różaniec -ratunkiem dla całego świata

Różaniec – to ratunek dla świata!

RÓŻANIEC z jaspisu

„Różaniec – to moja ulubiona modlitwa – prosta, a zarazem głęboka w swej treści..”

– św. Jan Paweł  II

Różaniec – to streszczenie całej Ewangelii, to ulubiona modlitwa Maryi- najpiękniejszą i najcenniejszą ze wszystkich modlitw do Pośredniczki wszelkich łask. To sama Matka Najświętsza podaje nam różaniec – jako najskuteczniejszą po Eucharystii -modlitwą zdobywającą niebo. Łączy w sobie modlitwę ustną i kontemplacyjną To modlitwa, która najbardziej porusza serce Matki Boga, gdy sięgamy po różaniec, bo wie, że w nim jest potęga obrony dla człowieka. Różaniec jest najpotężniejszą bronią odpędzającą złe demony.

Św. Jan Paweł II – nigdy nie rozstawał się z różańcem. Mówił …odmawiać różaniec to znaczy udać się do szkoły Maryi i uczyć się od niej Matki i apostołki Chrystusa, jak żyć całkowicie zgodnie z wymaganiami wiary chrześcijańskiej. Ona pierwsza uwierzyła w kościele w Wieczerniku jednoczyła w miłości pierwszych uczniów swego Syna.”

Niech październikowy różańcowy czas – poświęcony Bogu przez ręce Matki Bożej uświęca nas i nasze rodziny. Nie wypuszczajmy z rąk różańca.

Grafik różańcowy w październiku 2022 r

1. sob – Fatima – kapłani
  2. Ndz. – klasa III z rodzicami
  3. pon- Róża św. Józefa.
  4. wt-  Róża św. Franciszka
  5. śr. – AK
  6. czw -Róża św. Faustyny
  7. pt -Róża św. Rity
  8. sob- Róża św. Kingi
  9. Ndz. Rada parafialna
  10. pon- klasa I i II
  11. wt- Szkolne Koło Caritas.
  12. śr. – klasa  VI
  13. czw- klasa V
  14. pt-  klasa IV
  15. sob-klasa  VII
  16. Ndz- Róża św. Jana Pawła II
  17. pon- klasa VIII
  18. wt- Caritas parafialny
  19. śr- Róża błog. Karoliny.
  20. czw–Róża św. Barbary
  21. pt- Róża św. Urszuli
  22. sob- Róża św. Katarzyny
  23. Ndz. – Róża św. Bernadety.
  24. pon- Róża św. Małgorzaty
  25. wt–Róża MB Fatimskiej